firma Kraft-Box

Display kartonowy w branży reklamowej

Display kartonowy jest to rodzaj ekspozytora wyposażonego w półki służącego do prezentacji produktów i wyrobów. Najczęściej wystawiany w sklepach jako dodatkowe miejsce ekspozycyjne bądź akcentujące np. promocję, wyprzedaż czy limitowaną serię.

 

Displaye kartonowe

 

Najbardziej znany i popularny display to stand kartonowy półkowy widoczny w większości sklepów. Kolorowy nadruk wzbudza ciekawość i zainteresowanie. Jego mobilność i łatwość montażu to największe zalety takiego rozwiązania. Jest nośnikiem reklamowych podczas promocji produktów, ale także doskonale sprawdza się jako dodatkowa półka ekspozycyjna. Wymiar takiego standu to zazwyczaj ¼ klasycznej palety zatem łatwo wpasować ją w dostępne w sklepach przestrzenie, wysokość to ok. 140-160 cm. Kolorowy zadruk boków i topera pełni rolę informacyjno – reklamową.  

 

 

Display nablatowy

 

Kolejnym popularnym displayem jest display nablatowy. Jest to rodzaj mniejszego ekspozytora, ustawianego z reguły na blacie lub na regałach/półkach sklepowych.   na ulotki lub mniejsze produkty. Świetnie sprawdza się w branży kosmetycznej lub farmaceutycznej. Jego powierzchnia może być dowolnie zadrukowana i służyć w celach reklamowych bądź informacyjnych. W wersji nablatowej może być także ekspozytor płaski, składający się tylko z planszy informacyjnej.  

 

Stand podłogowy

 

Innym rodzajem displaya jest stand podłogowy. To rozwiązanie, podobnie jak stan kartonowy półkowy, jest umieszczany na podłodze. Różni się tym, że może mieć dowolny kształt, można w nim umieszczać produkty o nietypowych, różnych kształtach. Z reguły w swojej konstrukcji jest delikatniejszy i ma mniejszy udźwig niż klasyczny stand. Z racji, że można wykonać dowolny kształt, rozmiar bądź zastosowanie jest on idealnym rozwiązaniem do promocji lub zwrócenia uwagi na wyjątkowość danej serii produktów.  Świetnie sprawdzi się do promocji płyt CD, książek, słodyczy, breloczków lub mniejszych kosmetyków. 

 

Stand płaski

 

Standy płaskie to ciekawe rozwiązanie np. na targi lub do hal kinowych. Jest to rodzaj ekspozytora składający się z wielkoformatowej planszy z grafiką. Stabilność konstrukcji nadaje odpowiedniej wielkości podpora/noga zamocowana z tyłu planszy.  Można na niej umieścić kieszeń na ulotki bądź ekran LED do odtwarzania filmów.  

 

Totem reklamowy

 

Totemy – bardzo prosta konstrukcja umożliwia złożenie i rozłożenie standu w jednej chwili. Może być o podstawie eliptycznej, wykorzystywany np. jako owijka bramek wejściowych do marketów, może być także samodzielnie stojącym standem reklamowym. Można również wykonać totem o podstawie trójkąta lub kwadratu – wówczas jego stabilność jest zdecydowanie większa i można w nim umieścić kieszenie na ulotki reklamowe, foldery czy mniejsze gadżety. Totemy mogą być dowolnego rozmiaru, zadrukowane obustronnie lub jednostronnie. Świetnie sprawdzają się w miejscach gdzie konieczne jest odseparowanie różnych stref.  

 

Pozostałe materiały z tektury

 

Do kategorii display reklamowy możemy również zaliczyć meble reklamowe. To doskonałe i bardzo reprezentacyjne rozwiązanie np. stoisko wystawiennicze, konferencje czy szkolenia. Jest to także ciekawe rozwiązanie np. w przedszkolach i żłobkach. Konstrukcja ich jest bardzo stabilna i wytrzymała. Możliwość zadruku pozwala na umieszczenie dowolnego przekazu reklamowe bądź promocyjnego. Można również wykonać wersję do własnoręcznego pomalowania całego mebla. Teraz w dobie zwiększonego zwrócenia uwagi na rozwiązania ekologiczne meble kartonowe świetnie spełnią swoją rolę. Można wykonać np. stoły, krzesła, ławki, domki reklamowe.   

 

W grupie produktów wystawienniczych znajdziemy jeszcze bramę reklamową. Ciekawe rozwiązanie umieszczane zaraz przy wejściu. Pełni zarówno funkcję informacyjną, jak i reklamową. Można w nim umieścić kieszenie na ulotki.  

 

Owijki paletowe – to arkusze kartonowe służące do owinięcia i zabezpieczenia spiętrzonych palet na hali sprzedażowej w markecie. Zazwyczaj z nadrukiem reklamowym pełnią funkcję promocyjną lub informacyjną.  

 

Ostatnią grupę stanowią artykuły POS. Są to wszelkiego rodzaju drobne konstrukcje, które służą do promocji danego produktu. W tej grupie znajdziemy woblery, hangery, dyspensery, litery przestrzenne, shelfstoppery. Również możemy zaliczyć do nich pudełka z ekspozycyjne z perforacją. To opakowania produktów z kolorową reklamową grafiką, które po usunięciu części odrywanej z perforacji mamy reprezentacyjny ekspozytor promocyjny. Najczęściej spotykamy w przypadku słodyczy, baterii lub innych drobnych produktów.  

Zapytaj o ofertę

+48 501 559 721

sekretariat@kraft-box.eu

Pozostałe poradniki

Klejenie opakowań to proces łączenia różnych elementów opakowania za pomocą kleju, aby utworzyć trwałe i funkcjonalne opakowanie. Kleje mogą być stosowane do łączenia różnych materiałów, takich jak papier, tektura, tworzywa sztuczne i metal.

Opakowania kartonowe są powszechnie używane w do pakowania zarówno paczek transportowych, jak i z czasem zyskały pozycję opakowań dekoracyjnych. Naturalny karton, bez nadruków i kaszerowania obecnie święci triumfy jako ekologiczne rozwiązanie na pakowanie.

Display kartonowy jest to rodzaj ekspozytora wyposażonego w półki służącego do prezentacji produktów i wyrobów. Najczęściej wystawiany w sklepach jako dodatkowe miejsce ekspozycyjne bądź akcentujące np. promocję, wyprzedaż czy limitowaną serię.