opakowania dla branży mięsnej, pudełko z tektury

Opakowania dla branży mięsnej

Obecnie opakowania jednorazowe zdominowały rynek. Znajdziemy je wszędzie, kupując dowolny produkt który zazwyczaj umieszczony jest w jednorazowym opakowaniu.

Dlaczego tak chętnie wybieramy ekologiczne opakowania kartonowe?  

 

Głównie z powodów higienicznych oraz w kwestii transportu i przechowywania produktów. Produkty spożywcze zdecydowanie dłużej zachowują swoją świeżość kiedy nie są wielokrotnie dotykane bądź kiedy nie stykają się wzajemnie.  Branża mięsna ma zdecydowanie bardziej rygorystyczne kryteria. Proces obróbki i przetwórstwa mięsa wymaga szybkości działania i późniejszej kompletacji. Stąd tak ważne jest zapewnienie odpowiednich opakowań co docelowo przyspiesza również procesy logistyczne. Konsument oczekuje od producenta, aby dostarczony produkt był najwyższej jakości, świeży i sterylnie zapakowany. Kiedyś mięso i przetwory mięsne można było zakupić w specjalnie dedykowanych sklepach. Obecnie dostępne są w prawie każdym sklepie spożywczym.  

 

Produkowane przez nas tacki z tektury falistej to innowacyjne rozwiązanie, które dynamicznie zdobywa rynek. Tekstura falista jest materiałem w pełni ekologicznym, powstającym w wyniku przetwarzania pierwotnych włókien drzewnych. Papier pozyskiwany i wykorzystywany w naszej produkcji posiada certyfikat  FSC®. FSC® (Forest Stewardship Council®) to program opierający się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk odnoszących się do gospodarki leśnej. Certyfikat daje gwarancję, że pozyskane surowce pochodzą ze sprawdzonych i odpowiednio zarządzanych źródeł.  

 

Wytworzona tacka jest w pełni biodegradowalna, dzięki zastosowaniu materiałów pochodzenia naturalnego. Mając na uwadze dbałość o środowisko i ekosystem produkowane przez nas towary są bezpieczne i mogą być poddane recyklingowi. Każdy artykuł wyprodukowany w naszym zakładzie przechodzi szczegółową kontrolę  pod względem jakościowym i wytrzymałościowym. Proces produkcyjny przebiega w warunkach spełniających wysokie standardy sanitarne wymagane w branży spożywczej.  

 

Opracowana przez nas logistyka paczek z tackami z tektury falistej jest bardzo ergonomiczna i ekonomiczna, co przekłada się na zmniejszenie kosztów transportu i ich magazynowania.   

 

Budowa tacki to jedna lub dwie warstwy tektury gładkiej i jedna warstwa tektury falistej – taka konstrukcja doskonale amortyzuje wstrząsy bądź uderzenia. Daje to pewność, że przechowywana na niej zawartość nie ulegnie deformacji bądź uszkodzeniu.  

Jak są produkowane opakowania dla branży mięsnej? 


Wymiar tacki jest ustandaryzowany bądź  przygotowany według wymagań klienta. Standaryzacja wielkości tacki zdecydowanie ułatwia i przyspiesza proces produkcji . Jest także dopasowana do klasycznych rozmiarów pojemników do przechowywania żywności. To również znacząco wpływa na ograniczenie kosztów związanych z transportem. 
 

 

Rant tacki dostosowany jest do rodzaju produktu i formy transportu. Wysokość rantu dobierana jest każdorazowo do wysokości produktu. Jego główne zadanie to zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem. Dodatkowo może pełnić funkcję informacyjno-reklamową. To świetne miejsce na umieszczenie informacji dotyczących produktu, składu, terminu przydatności do użycia, logotypu bądź innych informacji. Jest to część która przy wielowarstwowym składowaniu jest doskonale widoczna.  

 

Wykorzystywana tektura jest także przepuszczalna dla powietrza, przez co produkt na dłużej zachowuje naturalny wygląd i świeży zapach. Jej przepuszczalność odgrywa także istotna rolę w procesach przechowywania w warunkach chłodniczych. Zamrażanie produktów zapakowanych w opakowanie z tektury falistej jest szybkie, co jest istotne w procesie zachowania świeżości towarów.  

 

Wysoka odporność na wilgoć to kolejna zaleta tacek z tektury falistej. Dzięki temu można z powodzeniem bezpiecznie magazynować i przewozić świeże produkty w chłodniach. Właściwości wytrzymałościowe tacki sprawiają, że opakowanie zachowuje swój niezmieniony kształt i formę przez cały okres od zapakowania produktu, poprzez transport, składowanie, aż po prezentację na półce w sklepie.  

 

Kolorowe opakowania to cecha, która zdecydowanie wyróżnia produkt na tle konkurencji. W przypadku pakowania produktów branży mięsnej, które w znacznym stopni przechowywane są w warunkach chłodniczych warto zwrócić uwagę na technikę druku. Obecnie najczęściej stosowanym jest druk UV. Jest to technika polegająca na zastosowaniu specjalnych polimerów, które pod wpływem światła UV zostają utrwalone na dowolnej powierzchni. Ta technika doskonale sprawdza się przy nadrukach na tackach z tektury falistej. Pomimo ujemnych temperatur kolory zachowują swoją intensywną barwę, nadruki nie ulegają zniekształceniu. Druk jest precyzyjny, trwały i odporny na czynniki atmosferyczne i ścieranie. Technika druku UV jest w pełni ekologiczna, ponieważ wykorzystuje farby pozbawione rozpuszczalników i szkodliwych oparów. Dlatego jest również bezpieczna w branży mięsnej.  

 

Konsumenci stawiają coraz wyższe wymagania w zakresie opakowań. Poza główną ich funkcją czyli magazynowanie i transport, mają one również posiadać inne właściwości: między innymi chronić przed promieniowaniem UV, wydłużyć okres przechowywania, być ekologiczne i w pełni biodegradowalne. Dynamika i rozwój przemysłu mięsnego stawia coraz wyższe wymagania przed producentami opakowań. Ostatecznej oceny dokonuje konsument stojąc przy półce. Stąd tak ważna jest dbałość o wszystkie szczegóły na każdym etapie.  

Zapytaj o ofertę

+48 501 559 721

sekretariat@kraft-box.eu

Inne Produkty

Specjalizujemy się w opakowaniach dla rynku owoców i warzyw.
Tworzymy także znakomite konstrukcje dla przemysłu mięsnego, drobiowego i mleczarskiego. Są to opakowania zarówno do składania ręcznego, jak i klejone na nowoczesnych składarko-sklejarkach wiodącej firmy na rynku europejskim.