opakowania z tektury

Opakowania z tektury

Opakowania tekturowe to doskonała alternatywa dla tych z tworzyw sztucznych. Wytrzymałe i ekologiczne sprawdzają się np. w branży spożywczej. W Kraft-Box zaprojektujemy i wyprodukujemy najlepsze opakowania dla Twojej firmy.

Opakowania z tektury. Zobacz, dlaczego warto z nich korzystać

 

 

Opakowania z tektury falistej, w których produkcji specjalizuje się Kraft-Box, wyróżniają się wytrzymałością oraz precyzyjnym wykonaniem. Warto jednak dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj opakowania będzie idealny dla produktów z Twojej firmy. Oto kilka podpowiedzi. 

 

 

Opakowania z tektury. Jakie wybrać? 

 

 

Opakowania tekturowe często wykorzystuje się do przechowywania i transportu warzyw oraz owoców. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się wzmocnione kartony, które można układać jeden na drugim (sztaplować), tak by nie uszkodzić towaru. Istnieje również możliwość produkcji dopasowanych do nich tekturowych pokryw. 

 

Z kolei np. w branży mięsnej popularne są tacki z tektury falistej, na których można układać produkty. Wystarczy wspomnieć, że przechowywane w ten sposób mięso dłużej zachowuje świeżość i może być prezentowane w sklepie. 

 

Jeżeli zaś oczekujesz, że kształt opakowania będzie dokładnie dopasowany do dowolnego produktu, oznacza to, że potrzebujesz tzw. opakowania fasonowego – idealnego by w estetyczny sposób prezentować produkty na półkach. 

 

W ofercie Kraft-Box znajdziesz również standardowe opakowania tekturowe z klapą. Mają szereg zastosowań, choćby w transporcie.

Opakowania tekturowe – zalety

 

 

Wspomniane przykłady pokazują najważniejsze zastosowania opakowań z tektury falistej, dostępnych w Kraft-Box. Bez względu na konkretny ich rodzaj, wszystkie cechują się wspólnymi zaletami. Oto najważniejsze z nich: 

  • Opakowania tekturowe wytwarzamy z naturalnych materiałów, co oznacza, że mogą mieć kontakt ze świeżymi produktami spożywczymi. 
  • Są w pełni biodegradowalne, a więc przyjazne dla środowiska. 
  • Tektura falista ma bardzo dużą wytrzymałość, co ułatwia transport opakowań i ich ekspozycję w sklepach. 
  • Opakowania tekturowe dają wiele możliwości, jeżeli chodzi o dopasowanie ich rozmiarów i kształtów pod konkretne produkty. 

 

Jeżeli szukasz opakowań na produkty z Twojej firmy, skontaktuj się z Kraft-Box. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie. 

Zapytaj o ofertę

+48 501 559 721

sekretariat@kraft-box.eu

Inne Produkty

Specjalizujemy się w opakowaniach dla rynku owoców i warzyw.
Tworzymy także znakomite konstrukcje dla przemysłu mięsnego, drobiowego i mleczarskiego. Są to opakowania zarówno do składania ręcznego, jak i klejone na nowoczesnych składarko-sklejarkach wiodącej firmy na rynku europejskim.