standy reklamowe

Standy reklamowe

Z uwagi na specyfikację naszej działalności oraz ogromne doświadczenie w zakresie realizacji opakowań dla różnych branż stworzyliśmy sekcję projektującą standy reklamowe. Standy reklamowe inaczej ekspozytory reklamowe są idealnym rozwiązaniem jako uzupełnienie ekspozycji produktów w sklepie. To często stosowana forma ekspozycji towaru zarówno na ladzie, w półce, czy stojące np. na palecie.

 

Standy Reklamowe

 

Standy reklamowe już na stale zagościły w przestrzeni, która nas otacza. Można je znaleźć zarówno w sklepach wielkopowierzchniowych, jak i w małych osiedlowych sklepach czy różnego typu instytucjach. Głównym zadaniem standu jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego odbiorcy.  

 

Pełnią różne role. Najczęściej jest to forma reklamy i promocji brandu. A także dodatkowa forma umieszczenia produktów w sklepie, kiedy nie ma miejsca już na półkach. Zdarza się, ze standy pełnią również rolę informacyjną, np. kierują do określonego miejsca, bądź służą do przechowywania wszelkiego rodzaju np. druków. Tak czy inaczej ich wykorzystanie może być wszechstronne.  

 

Projektowane przez nas standy z tektury falistej stają się coraz bardziej popularne. Wynika to z mnogości rozwiązań jakie można zastosować przy użyciu tektury falistej, a także z faktu na stosunkowo niską cenę i doskonałe walory jakościowe.  

 

Konstrukcja standu pozwala na ekspozycję towarów również o znacznej wadze. Nośność jednej półki to ok. 20 kilogramów. Sam w sobie stand jest dość lekki i łatwy w samodzielnym montażu. Z reguły stand stanowi jedną całość wymagająca jedynie rozłożenia. Nasi konstruktorzy tworząc standardowe rozwiązania przy projektowaniu standu uwzględnili wszystkie aspekty związane z prostotą montażu, aby każda osoba mogła sobie z tym poradzić.  

 

Standardowy stand kartonowy ma wymiar w podstawie mini palety czy 60 x 40cm, a wysokość ok. 140 cm. Oczywiście jest możliwość dowolnej modyfikacji standu w zależności od zapotrzebowania. Wysokie standy wykonywane są z tektury falistej minimum 3 warstwowej – jest to kwestia związana z wytrzymałością standu. Każdorazowo nasz projektant dobiera grubość tektury w zależności od towaru jaki miałby znaleźć się na standzie.  

 

Tektura używana do wykonania standu może być zarówno w naturalnym szarym kolorze, jak i bielona. Stand może być w naturalnym kolorze tektury, bądź w wersji w pełni kolorowej. Każdy element ekspozytora można dowolnie zadrukować tworząc niebanalny projekt wyróżniający produkt na tle konkurencji. Technika jaką stosujemy przy nadrukach na standach to najczęściej nadruk cyfrowy UV. Daje on gwarancję idealnego odwzorowania projektu, wysokiej jakości druku oraz długotrwałej ekspozycji. Każdy element może także być uszlachetniony, np. folią matową lub błyszczącą, co daje efekt jakości premium.  

 

Tektura używana do wykonania standu jest w pełni ekologiczna i biodegradowalna. Spełnia rygorystyczne normy certyfikatu FSC®. Certyfikat daje gwarancję, że pozyskane surowce pochodzą ze sprawdzonych i odpowiednio zarządzanych źródeł. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych dostawców.  

 

 

 

Jak powstają standy reklamowe? 

 

Po rozpoznaniu potrzeb i ustaleniu założeń projektu nasi projektanci przygotowują siatkę standu. Przy tworzeniu jej brane są pod uwagę kwestie związane z wymiarami standu, nośnością półek i całego standu, sugestie wizualne oraz kwestie związane z wytrzymałością standu czyli czasem ekspozycji. Standy do krótkiej ekspozycji mogą być wykonane z innych materiałów, a to przekłada się na całą konstrukcję ekspozytora. Jeśli miałby być zadrukowany to na podstawie przygotowanej siatki klient przygotowuje projekt graficzny nadruku na standzie. Po otrzymaniu przez nas gotowego projektu nasz konstruktor przygotowuje projekt 3D ekspozytora. to moment kiedy wszystkie uwagi, poprawki lub sugestie łatwo jest wypatrzeć i uwzględnić w finalnym projekcie.  

 

Jeśli projekt spełnia oczekiwania klienta jest kierowany do wzorcowni gdzie wykonywany jest prototyp, na życzenie klienta może być już z kolorowym nadrukiem. Prototyp trafia finalnie do klienta w celu przeprowadzenia testu, dokładnego zweryfikowania technicznych aspektów standu, np. czy wybrane produkty się zmieszczą na półkach. Jeśli prototyp przejdzie testy z wynikiem pozytywnym projekt trafia na linię produkcyjną.  

 

Produkcja standów to proces, który jest weryfikowany i sprawdzany na każdym etapie, aby finalny stand był identycznym odwzorowaniem prototypu. Tak wyprodukowane ekspozytory są konfekcjonowane na płasko na paletach i przesyłane do odbiorcy – jest to najtańsza opcja transportu i gwarancji zachowania standów w nienaruszonej jakości.  

 

Projektowane u nas standy, stojaki czy POS mogą mieć dowolne wymiary, kształty i nadruki, tworząc produkty pod każde, nawet najbardziej nietypowe zamówienia. Przygotowywane przez naszych projektantów propozycje spełniają wymagania dotyczące wytrzymałości konstrukcji i bezpieczeństwa użytkowania.  

 

 

 

Zapytaj o ofertę

+48 501 559 721

sekretariat@kraft-box.eu