karton tekturowy na owoce i warzywa

Opakowania dla branży owocowo-warzywnej

Jak wiadomo opakowanie jest podstawowym elementem zapewniającym świeżość dostaw owoców i warzyw do miejsca docelowego. Zaczynając od producenta, gdzie produkty są pakowanie, poprzez hurtownię, transport i logistykę, po handel detaliczny, każdy dba, aby były odpowiednio przechowywane.

Transport w opakowaniach dla branży owocowo-warzywnej 


Owoce i warzywa to produkt
y łatwo psujące się, dlatego tak ważne jest odpowiednie opakowanie na każdym etapie dostawy. Kiedyś produkty świeże były przewożone w dużych pojemnikach i luzem, co wydawać by się mogło oszczędnością, jednak powodowało ogromne straty w towarze. Produkty docierały uszkodzone, zgniecione bądź kompletnie nie nadające się do dalszej sprzedaży. To prowadziło to olbrzymich strat i marnotrawstwa żywności. 
 

Obecnie każdy plantator bądź sadownik dba, aby zbierane przez niego plony były właściwie przechowywane, transportowane i prezentowane finalnie u klienta. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie opakowanie

 

Tacki z tektury falistej – innowacyjne rozwiązanie

 

W naszej ofercie znajdują się tacki papierowe z tektury falistej, które zapewnią świeżość i wysoką jakość produktów na każdym etapie łańcucha dostaw.  

 

Wytwarzane przez nas tacki są innowacyjnym rozwiązaniem dla sektora owocowo-warzywnego. Powstają w wyniku przetwarzania pierwotnych włókien drzewnych. Papier wykorzystywany do produkcji tacek posiada certyfikat FSC®. Jest to skrót od Forest Stewardship Council® – to program opierający się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk odnoszących się do gospodarki leśnej. Certyfikat daje gwarancję, że pozyskane surowce pochodzą ze sprawdzonych i odpowiednio zarządzanych źródeł.  

 

Dzięki zastosowaniu materiałów pochodzenia naturalnego produkowane przez nas tacki są w pełni ekologiczne i biodegradowalne. To daje nam pewność, że na każdym etapie produkcji dbamy o środowisko i ekosystem. Oferowane towary są bezpieczne i mogą być poddane recyklingowi. Są one poddawane ścisłej kontroli pod względem jakościowym i wytrzymałościowym na każdym etapie produkcji. Proces produkcyjny przebiega w warunkach spełniających wysokie standardy sanitarne wymagane w sektorze owocowo-warzywnym.  

Dlaczego w sektorze owocowo-warzywnym jest tak ważne właściwe opakowanie? 

 

Po pierwsze z powodów logistycznych. Owoce i warzywa to produkty z reguły małe i luźne, stąd ich transport i logistyka wymagają opakowań, które zapewnią wydajne magazynowanie. To także korzyść w postaci efektywnego wykorzystania przestrzeni ładunkowej w transporcie. Tacki z tektury są idealnie dopasowane pod względem wielkości do rozmiaru przechowywanych produktów. Oprócz tego same w sobie zajmują niewiele miejsca, są cienkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Tacka umożliwia konfekcjonowanie całego towaru w sposób w pełni wykorzystujący daną przestrzeń ładunkową, przy jednoczesnym dbaniu o zabezpieczenie owoców i warzyw przed uszkodzeniem bądź zgnieceniem.  

 

Drugim ważnym aspektem jest wydłużenie czasu przydatności do spożycia. Owoce i warzywa pokonują długą drogę dostawy zanim dotrą do ostatecznego konsumenta. Świeżość w tym sektorze to podstawa, stąd tak ważne jest, aby były odpowiednio chronione i dojechały na miejsce w idealnym stanie. Pakowanie owoców i warzyw na tacki z tektury falistej zapewnia im odpowiednią ochronę podczas całego cyklu dostawy. Dodatkowo naturalny materiał użyty do produkcji tacek pozwala produktom oddychać, przez co dłużej zachowują świeżość. Wyprofilowane ranty tacki oddzielają od siebie poszczególne opakowania, aby z jednej strony zabezpieczyć je w transporcie, a z drugiej ochronić przed uszkodzeniami pomiędzy sobą. Produkty na tackach można ułożyć ściśle, aby nie przemieszczały się w trakcie przewożenia.  

 

Kolejny bardzo ważny powód to zapobieganie zanieczyszczeniom mikrobiologicznym żywności. Co to oznacza? Oznacza to, że na produktach świeżych mogą być obecne bakterie, drobnoustroje, grzyby bądź wirusy. Stykanie się owoców i warzyw może prowadzić do wzrostu lub większej przeżywalności drobnoustrojów znajdujących się na powierzchni jednych produktów i przenoszenia się ich na kolejne. Finalnie może to spowodować zepsucie się towarów w całej dostawie. Dlatego tak ważne jest ich opakowanie. Wysokie ranty tacki zapewniają ochronę każdej pojedynczej jednostce konfekcjonowania przed opisywanymi zanieczyszczeniami.  

 

Tacki dają także możliwość umieszczenia niezbędnych informacji na temat produktów. Można na nich umieścić zarówno obowiązkowe adnotacje takie jak nazwa, kraj pochodzenia, producent, kod kreskowy itp., a także hasła promocyjno- reklamowe. To idealne miejsce, aby podkreślić zarówno walory towaru, jak i promować zdrowe odżywianie.  

 

Oferowane przez nas tacki z tektury falistej: 

  • są w pełni biodegradowalne i wytwarzane z naturalnych materiałów, co idealnie sprawdza się w kontakcie z produktami świeżymi 
  • mogą być dwu lub trzy warstwowe w zależności od zapotrzebowania, im więcej warstw tym jest ona stabilniejsza.  
  • wielkość tacki może być dopasowana do produktów bądź ustandaryzowana, wysokość rantu jest dobierana do wysokości produktów, co pozwala uchronić je przed uszkodzeniem.  
  • zastosowana w tackach tektura falista pozwala produktom oddychać przez co dłużej zachowują świeżość  
  • ułatwiają transport i logistykę produktów w procesie załadunkowym bądź magazynowania 
  • tektura falista ma bardzo dużą wytrzymałość i jest odporna na zmiany atmosferyczne, co pozwala na jej wykorzystanie w wybranych warunkach.  
  • można na niej nanieść dowolny nadruk w technologii ekologicznej UV, który  nada indywidualny, spersonalizowany charakter oferowanym produktom.  

 

Zapytaj o ofertę

+48 501 559 721

sekretariat@kraft-box.eu

Inne Produkty

Specjalizujemy się w opakowaniach dla rynku owoców i warzyw.
Tworzymy także znakomite konstrukcje dla przemysłu mięsnego, drobiowego i mleczarskiego. Są to opakowania zarówno do składania ręcznego, jak i klejone na nowoczesnych składarko-sklejarkach wiodącej firmy na rynku europejskim.