opakowanie pod zamówienie na żele

Opakowania na zamówienie

W naszym portfolio ofertowym poza produkcją tacek z tektury falistej znajduje się także usługa projektowania opakowań. Każde opakowanie zanim zostanie przez nas wdrożone przechodzi proces projektowania graficznego, przygotowania wzoru i testowanie. Jeśli taki test zakończy się wynikiem pozytywnym projekt jest wdrażany. Dotyczy to zarówno oferowanych przez nas rozwiązań dotyczących tacek do branży spożywczej, jak również innych wzorów.

Projektowanie opakowań

 

Technologia, którą dysponujemy pozwala nam przeprowadzić proces projektowania dowolnego opakowania, które może być wykonane z tektury.  

 

Nasz zespół projektantów na podstawie otrzymanych wytycznych czy to opisowych, czy rysunków wstępnych bądź szkiców tworzy propozycje spełniające oczekiwania odbiorcy. Taki projekt w pierwszej fazie projektowej jest dokładnie rozrysowywany. Tworzona jest siatka w wymiarze 1:1. W tym czasie również weryfikowane są możliwości technologiczne wykonania takiego opakowania. Konstruktor tworząc siatkę i dobierając maszynę do produkcji oczekiwanego opakowania bierze pod uwagę rodzaj wybranej tektury, możliwości technologiczne, wolumen ilości, powtarzalność zlecenia oraz koszty produkcyjne. Te wszystkie czynniki wpływają ostatecznie na cenę finalną opakowania. Obecnie naszą ofertę wzbogaciły projekty i wizualizacje 3D,które znacząco ułatwiają analizę stworzonego artykułu. To także rozwiązanie, które konkretyzuje wygląd finalnego produktu. Dla osób z mniejszą wyobraźnią przestrzenną jest to doskonałe rozwiązanie. Pomaga ono uchronić się przed narażeniem się na zbędne koszty.  

 

Po akceptacji projektu i doborze rodzaju tektury i kleju zaprojektowane opakowanie trafia do wzorcowni, gdzie jest przetwarzane i przygotowywane do wykonania wzoru opakowania. Tak powstały prototyp jest weryfikowany z odbiorcą pod względem użytkowym, jakościowym i wytrzymałościowym.  

 

Kiedy wzór przejdzie pozytywne testy to jest to zielone światło do przygotowania linii produkcyjnej i realizację zamówienia.  

Opakowania fasonowe

 

Opakowania fasonowe to opakowania kartonowe wykonane z tektury wykrawanej. Z uwagi na ich walory wytrzymałościowe są zazwyczaj wykorzystywane w transporcie i magazynowaniu.  

 

Są one wycinane z jednej płyty kartonowej. Jej konstrukcja jest przygotowywana w taki sposób, aby po złożeniu można było zamknąć pudełko nie używając przy tym taśmy klejącej bądź kleju. Wyróżnia je estetyczny wygląd, zwarta i stabilna konstrukcja, łatwe dopasowanie wzoru według katalogu FEFCO, a także brak konieczności stosowania innych zabezpieczeń chroniących przed otwarciem. To uniwersalne rozwiązanie sprawdza się w każdej gałęzi przemysłu.  

 

Opakowania fasonowe wykonane z tektury falistej posiadającej wymagane certyfikaty mogą być wykorzystywane w przemyśle gastronomicznym, np. przez cukiernie, pizzerie, a także w branży odzieżowej i drogeryjnej. Tektura używana przez nas do wykonania takiego opakowania jest w pełni ekologiczna i można ją poddać recyklingowi. Używana przez nas tektura jest mocna i trwała co pozwala na eksploatowanie jej w różnych, trudnych warunkach.  

 

Projektując opakowania fasonowe można nadać im oczekiwany kształt i pojemność. To rozwiązanie daje możliwość stworzenia pudelka otwartego, zamkniętego, z dodatkowymi uchwytami lub otworami wentylacyjnymi. Takim najpopularniejszym przykładem pudełka fasonowego o niestandardowym kształcie jest pudełko na butelkę. Można w nim wyciąć specjalne otwory, aby produkt nie przemieszczał się. Częstym rozwiązaniem jest też wycięcie poręcznego uchwytu. Do wykonywania nietypowych kształtów, wzorów lub nadruków wykorzystujemy dedykowane urządzenie peryferyjne jakim jest ploter.  

 

Nadruki na opakowaniu

 

Na opakowaniach fasonowych można nanieść nadruk cyfrowy, offsetowy lub fleksograficzny, który jest w pełni ekologiczny. Kolorowe grafiki nadrukowywane na pudełku stanowią świetny nośnik reklamowy bądź informacyjny. Takie rozwiązania służą promocji marki i produktu. Nadruk z widocznym logiem producenta na pudełku to także prestiż i reklama towarów oferowanych w bieżącej sprzedaży. Poza aspektem reklamowym nadruk daje też możliwość umieszczenia na opakowaniu danych technicznych, informacji handlowych, zalet bądź ostrzeżeń dotyczących korzystania z produktu.  

 

Wytwarzane opakowania mogą być zadrukowane dowolną grafiką. Posiadane przez nas maszyny umożliwiają nam naniesienie nadruku UV na dowolne tworzywo.  

 

Nadruki na opakowaniach kartonowych dla branży FMCG muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące kontaktu z żywnością. Dlatego też stosujemy nadruki UV, które mogą być wykorzystywane w branży spożywczej bądź kosmetycznej. Przy tej technologii wykorzystywany jest specjalny rodzaj atramentu polimerowego, który jest utwardzany pod wpływem światła ultrafioletowego.  Nadruki UV można wykonywać zarówno na powierzchniach konfekcjonowanych w rolkach, takich jak papier, folia, tkanina, czy tez na płytach typu pleksi, szkło czy metal. Nadruki są wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ta technologia daje również możliwość precyzyjnego odwzorowania każdego obrazu na danej powierzchni.  

 

Usługi projektowe oferowane przez nas są elementem oferty przy składaniu zamówienia. Dla naszych klientów wykonywane w ramach współpracy przy każdorazowym przy zamówieniu.  

 

W naszej ofercie znajdują się również usługi projektowania i wizualizacji 3D opakowań i innych przedmiotów.  

Zapytaj o ofertę

+48 501 559 721

sekretariat@kraft-box.eu

Inne Produkty

Specjalizujemy się w opakowaniach dla rynku owoców i warzyw.
Tworzymy także znakomite konstrukcje dla przemysłu mięsnego, drobiowego i mleczarskiego. Są to opakowania zarówno do składania ręcznego, jak i klejone na nowoczesnych składarko-sklejarkach wiodącej firmy na rynku europejskim.